Ugryźć Alergię – Kraków

plakat-ugryzc-alergieAlergia – plaga współczesnych czasów, choroba – „niechoroba” – spowodowana jest nie bakteriami czy wirusami lecz niezgodą organizmu na otaczający go świat. Alergia ma duży wachlarz objawów, których zwiastuny pojawiają się już w wieku dziecięcym, po czym najczęściej się z nich „ wyrasta” ale… wrasta się w inne. Przejście „dziecięcych” objawów alergii to nie jej koniec, lecz tylko przejście jednych w drugie np.:

  • wysypka przechodzi w chorobę skóry,
  • niestrawność przechodzi w chorobę Leśniowskiego – Crohna,
  • duszność w astmę
  • a powiększone migdałki w chroniczne zapalenie: zatok, oskrzeli czy płuc itd.

Jakby tego było mało, alergik, czyli osobnik dotknięty alergią na jedno, po jakimś czasie staje się alergiczny na drugie , trzecie, czwarte….

Głównych przyczyn alergii, medycyna akademicka dopatruje się w załamaniu fizycznej odporności organizmu na podstawie występowania dużej ilości przeciwciał we krwi. Medycyna alternatywna uważa, że pierwotna przyczyna alergii leży w niskim poziomie energii organizmu. Rośnie las teorii, hipotez i terapii antyalergicznych a im dalej w las tym więcej drzew i… alergików, bo tych z dnia na dzień przybywa jak grzybów po deszczu! Zwiększa się też asortyment alergenów- od pyłków traw, poprzez krewetki i papużki, kończąc na własnym mężu czy żonie, oraz różnicują objawy- od łzawienia oczu, poprzez wysypkę i kaszel, kończąc na objawach bólu i nadpobudliwości.

Każdy przypadek, tak jak człowiek- jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego, warto w dniach 14-15 czerwca 2014 odwiedzić Kraków z uwagi na ciekawe Targi i Warsztaty pod hasłem: „Ugryźć Alergię” i ugryźć ją wcześniej nim ona w nas zatopi zęby!

Więcej informacji uzyskasz tutaj: www.celiakia.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.